Trendy w projektowaniu stron www: zestawy kart

2018-08-13 09:21:00, komentarzy: 0

Podążanie za aktualnymi trendami w projektowaniu stron www jest ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. Dlaczego warto znać trendy? Odpowiedź jest prosta: większość osób pozytywnie kojarzy nowoczesność, a powtarzające się wzorce to coś, co znakomicie wpływa na zaangażowanie użytkowników w sklepach i na stronach internetowych. W serii artykułów poświęconych najnowszym trendom związanym ze stronami internetowymi poznacie wszystkie tajniki modnych witryn. Zaczynamy od zestawów kart.

 


Jedną z najbardziej lubianych i pożądanych przez Użytkowników na całym świecie nowinek są zestawy karty z serwisów społecznościowych. Karty znamy z serwisów społecznościowych. Zwracają dzięki temu uwagę użytkownika i przy okazji są bardzo użyteczne, ponieważ można je układać w zależności od dostępnego miejsca. Dzięki temu zarówno podstrona, która zawiera małą ilość kart oraz ta z ich większą ilością nadal będą wyglądać ze sobą spójnie.

Największą zaletą kart jest możliwość ich organizacji, dzięki rozwiązaniom typu Masonry można tworzyć tzw. wodospady zdjęć, a takie można łatwo sortować, filtrować i nie trzeba przejmować się wysokością każdego z elementów co przy stronach i sklepach responsywnych jest praktycznie nie do przecenienia. Takie karty znamy z serwisu społecznościowego Google+ czy Facebooka.

 

No, dobra ale jak taki sposób prezentacji wykorzystamy na stronie internetowej? Taki wzorzec można wykorzystać na wiele sposób, szczególnie przyda się w przypadku aktualności, listy artykułów z bloga, listy produktów, opinii, komunikatów, cenników – lista zastosowań jest tutaj bardzo długa. Oto jak może wyglądać przykładowy cennik wykonany w stylu kart:

 

 

 

Dzięki kartom można dodać głębi do płaskich minimalistycznych kreacji. Tutaj zastosowana została koncepcja kart do listy produktów w projekcie sklepu internetowego. Cień jest widoczny dopiero po najechaniu na zdjęcie:

 

Kategorie wpisu: Budowa strony
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - strona bez programowania