Social media - podstawa promocji

2011-09-05 10:53:25, komentarzy: 6

Każde przedsięwzięcie, komercyjne czy społeczne, aby móc się powieść, musi nie tylko dotrzeć do odbiorców, ale również utrzymać ich przy sobie. Jest to powód, dla którego Twoja firma musi zaistnieć w mediach społecznościowych. Blog, Facebook, fora internetowa- są to narzędzia pozwalające na przywiązanie użytkownika do marki.

 

Zaangażowany internauta to internauta zdobyty

 

Sklepy internetowe często budują wirtualną przestrzeń społeczną wokół siebie za pomocą for internetowych, blogów oraz Fansite’ów na Facebooku.

Fora pozwalają użytkownikom na lepszą wymianę opinii między sobą niż system prostych komentarzy i w ten oto sposób bardziej angażują ich w pisanie choćby krótkich recenzji dotyczących oferowanych przedmiotów. Odpowiednio zarządzane forum z łatwością naprowadzi internautę poszukującego informacji o danym produkcie do sklepu, który zadbał, aby takie forum powstało. Fora motywują użytkowników i sprawiają, iż identyfikują się oni z obecną na nim społecznością. Co za tym idzie, są wiernymi klientami. Nie inaczej jest w przypadku inicjatyw społecznych, które nie są nastawione na komercyjny sukces. Forum otwiera bowiem drzwi do komunikacji społecznej.

 

Dobry blog wychodzi poza standardy

 

Blogi pomagają w promowaniu towarów niszowych, ekskluzywnych lub wymagających nieco bardziej osobistych refleksji. Na przykład blog podróżniczy, w którym zamieszczane są opowieści z dalekich wypraw, może pomóc wypromować bardzo drogi sprzęt. Zwłaszcza jeżeli zdjęcia dokumentujące daną wyprawę wykonane są konkretnym aparatem z "wyższej półki". Ciekawe i stale aktualizowane blogi gwarantują dużą rzeszę oddanych czytelników. Na blogu można również odnosić się do kwestii społecznych tj. ekologia, polityka, religia etc. Jednak- nie zapominaj, że blog firmowy powinien w większości dotyczyć spraw firmowych.

 

Nie ma Cię na Facebooku - nie ma Cię w ogóle

 

Fansite na Facebooku to obecnie pozycja obowiązkowa dla każdego przedsięwzięcia - nie tylko internetowego. Za jego pomocą możemy nie tylko promować i budować wizerunek naszej firmy lub instytucji, ale również pozwala on na obustronną komunikację, czego nie jest w stanie zapewnić Newsletter. Facebook umożliwia podpięcie bloga do fanowskiego konta, co z jednej strony zwiększa jego poczytność, a z drugiej promuje sam Fansite. Trudno wyobrazić sobie organizację nie mobilizującą swoich fanów do działania za pomocą "Wydarzeń" na Facebooku. Opcja "wezmę udział" nie jest oczywiście wiążąca, ale propaguje Fansite poprzez siatkę znajomych naszych fanów. Quizy i konkursy organizowane głównie przez firmy działają na tej samej zasadzie.

 

Jak widać - media społecznościowe są niesamowicie przydatne, jeśli chodzi o budowę marki swojej firmy. W dodatku- komunikacja z potencjalnymi klientami potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o sprzedaż usług lub produktów- ludzie po prostu lubią czuć zainteresowanie sobą. Zatem- do dzieła.

Kategorie wpisu: Promocja
« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Gość 8:48, 6 września 2011

  prędzej czy później interakcja ‘klient – firma’ musiała zaistnieć, a wszelkie formy promocji w mediach społecznościowych są najlepszym na to dowodem, natomiast jeśli chodzi o blogi, to sprawa nie dotyczy tylko produktów niszowych, myślę, że równie dobrze blog sprawdza się w przypadku produktów powszedniego użytku, to w końcu nakręca modę i w pewien sposób myślenia grup docelowych

  Odpowiedz
 • Gość 8:48, 6 września 2011

  To, że interakcja ‘klient- firma’ poza momentem sprzedaży musiała zaistnieć uznaję za oczywistość- w końcu dla każdej firmy lepiej jest mieć lojalnych i przywiązanych klientów, niż ‘jednorazowych’. Natomiast z blogami sprawa wydaje mi się dyskusyjna- w teorii można prowadzić bloga o czymkolwiek i dla jakiejkolwiek firmy, jednak po co marnować swoje zasoby na prowadzenie bloga, który nie będzie miał żadnej wartości- tylko po to, żeby podążać za modą? Nie każdy produkt i nie każda firma nadają się do prowadzenie bloga- tam gdzie interakcja akurat tą drogą ma szansę zaistnieć(przykład z wpisu- podróże), będzie ok- ale w tematyce ręczników papierowych już nie wyobrażam sobie bloga, który zatrzyma klientów lub wciągnie ich w rozmowę

  Odpowiedz
 • 2:27, 24 października 2011

  http://domell.manifo.com/

  Odpowiedz
 • Leokadia Maria 19:01, 17 listopada 2011

  Zapraszam ludzi kocających poezję.

  Odpowiedz
 • Gość 8:09, 16 kwietnia 2012

  Zgadzam się z waszymi wypowiedziami

  Odpowiedz
 • umcyk...umcyk 14:45, 31 maja 2012

  Ale co zrobić, żeby ktoś wchodził na twego bloga ale nie chcesz się ujawniać....ja np na facebooku jestem pod imieniem i nazwiskiem..Jak kliknę lubię to to wszyscy zobaczą ze to ja...Bo np. opisuję w nim wycieczki szkole i tam różne..:P

  Odpowiedz
Kreator stron internetowych - strona bez programowania