Trendy w projektowaniu stron www: filmy HD w tle

2018-08-17 19:04:44, komentarzy: 0

 

Kolejne lata przynoszą nowe, modne trendy w projektowaniu witryn internetowych. Niektóre szybko przemijają, niektóre trzymają się mocno długi już czas. Do tej drugiej kategorii należą z pewnością filmy w wysokiej rozdzielczości, prezentowane jako tło strony internetowej.  

 

 

Strony internetowe, o czym często zapominamy, nie muszą być statyczne. Otwierając daną witrynę, nie otwieramy przecież gazety. Dlatego nie bójmy się uczynić naszej stronu www dynamiczną, zapewniającą odwiedzającym jak najlepszy komfort użytkowania, a także wywołującą niezapomniane wrażenia estetyczne. Stale rozwijające się technologie i techniki projektowe dają możliwość łatwego i szybkiego implementowania filmów wideo w tle. Dzięki HTML w wersji 5 jesteśmy w stanie zaprezentować  osobom, które odwiedzają nasz adres profesjonalny, atrakcyjny, barwny film w jakości HD.  Co najważniejsze, możemy być pewni, że zabieg ten zostanie doceniony i będziemy postrzegani jako ludzie znający się na rzeczy i wiedzący, co jest na czasie.

 

Wykorzystywanie dużych plików wideo w przeglądarkach jako tła strony internetowej jest bowiem wciąż pożądanym trendem w branży projektowej. Technika ta pozwala w bardzo kreatywny sposób nadać witrynie odpowiedni nastrój i atmosferę. Jej użycie sprawia, że strona internetowa oddziałuje bardziej na zmysły, przyciąga uwagę,  staje się w większym stopniu interaktywna i pozwala w niekonwencjonalny sposób przekazać informacje użytkownikom.

 

Pamiętajcie jednak o tym, że takie filmy są dość sporych rozmiarów. Wczytanie strony zawierającej wysokiej jakości materiał video w tle może więc potrwać dłuższą chwilę u osób, które posiadają słabe łącze internetowe (przez co poczują one zniechęcenie) oraz mogą obciążyć nasz własny serwer.

Poniżej zebraliśmy dla Was kilka linków, gdzie możecie zobaczyć, jak prezentują się strony w z filmami HD w tle:

 

https://3step.pl/ 

https://y.co/

https://www.muller.it/

http://marisapassos.com/

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - strona bez programowania