Marketing na forach- dobre i złe praktyki

2011-09-05 10:55:48, komentarzy: 0

Wiele osób, po stworzeniu swojej strony na Manifo, zaczyna jej promocję. Jednak ich działania promocyjne nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Osoby, które promują się na forach powinny pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym ich wysiłek okaże się opłacalnym przedsięwzięciem.

 

 1. Po pierwsze- nie spamuj!

  To pierwsza i najważniejsza zasada. Zarejestrowanie się na forum i napisanie jednego posta z linkiem prowadzącym do Twojej strony nie jest promocją. W najlepszym wypadku Twój post zostanie usunięty, a w najgorszym zostaniesz zbanowany.
   

 2. Po drugie- trzymaj się zasad netykiety!

  Ortografia, gramatyka, styl wypowiedzi- to wszystko ma znaczenie. Wielu forumowiczów będzie wypominać Ci każdy błąd ortograficzny czy stylistyczny. W dodatku, jeśli zrobisz złe wrażenie na początku, to trudno będzie później przekonać ludzi do siebie.
   

 3. Po trzecie- wizerunek eksperta!

  Ważne jest, żebyś wykazywał się wiedzą i doświadczeniem podczas dyskusji na forach. Jeśli nie jesteś pewien tego co chcesz napisać- lepiej nie pisz nic. Jest to związane z kolejnym ważnym punktem:
   

 4. Po czwarte- wszystko co trafia do sieci, zostaje w niej bezpowrotnie!

  Uważaj więc na to co piszesz- zamiast brać udział w bezsensownej kłótni lub tzw 'pyskówce' lepiej policzyć do 10 i napić się wody- w przeciwnym wypadku możesz napisać coś, co będzie się później ciągnęło za Tobą przez lata.
   

 5. Po piąte- nie bądź bierny!

  Samo czytanie forum nie wystarczy- trzeba się na nim udzielać. Zakładaj własne tematy, ale pamiętaj: wyszukiwarka na forum jest po to, aby nie powielać tematów już istniejących.
   

 6. Po szóste- dbaj o dobre imię!

  Jeśli na jakimś forum ktoś wystawia Ci negatywną opinię i według Ciebie jest ona bezpodstawna- nie czekaj ani chwili i od razu opisz sytuację z Twojego punktu widzenia. Jednocześnie musisz pamiętać o punkcie 4- nie wdawaj się w kłótnie- jeśli rozmówca zaczyna się emocjonalnie 'nakręcać'- Ty musisz pozostać spokojny i rzeczowy, a wygrasz argumentem spokoju.
   

 7. Po siódme - nie pal za sobą mostów!

  To że promocja na danym forum nie jest Ci teraz potrzebna nie oznacza, iż w przyszłości sytuacja się nie zmieni. Nie likwiduj konta i dalej udzielaj się w dyskusjach. Nawet, jeśli byłyby to tylko posty w dziale typu 'Pogaduszki o wszystkim i o niczym'.
   

 8. Po ósme- używaj swojej głowy!

  Zawsze trzeba się pilnować i do każdej sytuacji podchodzić zdroworozsądkowo. Jest to zasada o której dużo osób zapomina- a sukces kampanii zależy tylko i wyłącznie od osoby, która ją przeprowadza.
   

 9. Po dziewiąte- czytaj regulaminy!

  Każde forum ma swój regulamin- przed rozpoczęciem postowania koniecznie go przeczytaj. Przykładowo- na niektórych forach nie można umieszczać linków do swoich stron w sygnaturkach- a dobrze jest mieć link do firmowej strony pod każdym postem.
   

Kategorie wpisu: Promocja
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - strona bez programowania